Kde se vzal, tu se vzal...
         Naše kapela vznikla na popud hladové poptávky po jistém specifickém druhu hudebního žánru, který kritici nazývají zábavovým poblouzněním. Udivilo nás, že nejen broumovští prozíraví podnikatelé chtěli tento hlad utišit, a tak jako mytologický Phoenix vstává ze svého popela, tak z doutnajících trosek skupiny Modrá Tráva vzniklo uskupení, které bylo pojmenováno Mamut s.r.o.

         Vznik "Mamuta" se datuje k 21. lednu 2002, což bylo necelý týden před 1. oficiálním vystoupením. Tato produkce byla poznamenána lehkými nedostatky, naší mladickou nerozvážností a naivitou. Neměli jsme žádný název ani bubeníka. Před další prezentací našeho uměleckého potenciálu nám bylo přiřknuto pojmenování, které jsme si později (asi o 5 min.) vybrali za vlastní název kapely. Dokonce jsme byli osloveni velmi známým bicmenem, perkusistou, vokalistou, kytaristou, srandistou, hráčem na foukací harmoniku a kazu, zkušeným Pavlínem. Od těch časů pracujeme na celkovém zdokonalení jak jednotlivých hráčů, tak i repertoáru kapely.

        Do dneška kapela doznala několika významných změn. Přidala se k nám zpěvačka Lenka (t.č. na mateřské), na postu baskytaristy exceluje Vláďa Gajdoš a v listopadu 2012 jsme se rozrostli o dalšího výborného muzikanta Luke Vu Manh (dnes už Lastovina), který kapelu pozvedl zase o level výš.

        Na konci roku 2015 jsme se rozhodli po skoro deseti letech zaznamenat naše snažení pro budoucí generace. Děkujeme klukům z Imodia za poskytnuté zázemí a užitečné rady a Thomovi za trpělivost za mixákem :-)

V roce 2017 se s námi Luke a Lenka bohužel z rodinných důvodů rozloučili, takže pokračujeme dále pouze ve čtyřčlenné sestavě. Zapracovali jsme ale na repertoáru a zařadili spoustu nových písniček. Takže se těšíme na slyšenou na některé z dalších akcí.

Komplet nahrávky tuna: bandzone.cz/mamutsro